درمان زگیل تناسلی تهران

زگیل تناسلی، شایعترین عفونت پوستی است. این بیماری پوستی، نوعی عفونت مزمن ویروسی، ناشی از ویروس پاپیلوما می باشد. زگیل های تناسلی نقاط مختلفی از پوست را در گیر می کند، اما معمولا شایعترین نقاطی از دستگاه تناسلی را که درگیر می کند، مقعد و آلت تناسلی در مردان و زنان می باشد. این بیماری پوستی گاها خود به خود و پس از گذشت دوره زمانی خاصی از بین می روند اما گاه مزمن و پایدار شده که نیاز به درمان دارند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد علل ایجاد زگیل تناسلی، نشانه های بالینی زگیل تناسلی، روش های درمان زگیل تناسلی در مناطق مختلف تهران و مراکز درمان زگیل تناسلی تهران صحبت کنیم پس ما را دنبال کنید.

درمان زگیل تناسلی تهران برای ساکنین مناطق مختلف تهران از جمله مناطق شرق و غرب تهران، تهرانپارس و … نیز انجام می شود. در واقع مراکز درمان زگیل تناسلی تهران متعدد می باشند که ساکنین تهران در اقصی نقاط این شهرستان، می توانند برای درمان این بیماری پوستی به این مراکز درمانی مراجعه کنند. برای خواندن اطلاعات بیشتر برای درمان قطعی زگیل تناسلی تنها کافی است کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی تهران

علل ایجاد زگیل تناسلی چیست؟!

همان طور که قبلا هم گفتیم، زگیل تناسلی یک بیماری پوستی شایع ناشی از ابتلا به عفونت ویروسی پاپیلوما یا HPV می باشد. این ویروس انواع مختلفی دارد. تقریبا بیش از ۱۰۰ نوع از این ویروس شناخته شده است که فقط چند نوع از آن باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. دو نوع HPV_16 وHPV_18 بسیار خطرناک بوده و نی توانند زمینه ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنان و سرطان آلت تناسلی در مردان را ایجاد کنند پس درمان  عفونت ناشی از این ویروس ها، امری کاملا ضروری است.

چه نوع از زگیل های تناسلی نیاز به درمان دارند؟!

این نوع زگیل ها معمولا در دو نوع کم خطر و پر خطر وجود دارند. این نوع زگیل ها تنها زمانی نیاز به درمان دارند که برای فرد خطرناک و مزمن باشد و این نوع زگیل ها فقط در صورتی برای فرد خطرناک است که زگیل ها به داخل دستگاه تناسلی نفوذ کرده باشند، این افراد بیش از سایرین مستعد ابتلا به سرطان می باشند پس باید برای درمان این زگیل ها اقدام نمود.

علائم و نشانه های بالینی زگیل تناسلی

زگیل ها معمولا علائم و نشانه های بالینی خاص و واضحی ندارند، گاه این زگیل ها قبل از اینکه توسط فرد مشاهده و یا توسط پزشک تشخیص داده شوند خود به خود از بین می روند و بهبود می یابند، اما گاه پس از نمایان شدن در ناحیه تناسلی برای فرد علائمی به همراه دارد. برخی از این علائم شامل؛

  • بروز توده های گوشتی و سفت در نقاط گوناگون دستگاه تناسلی
  • وجود زگیل های ریز و یا بزرگ در اطراف لب و دهان
  • خارش و سوزش در ناحیه مبتلا
  • و …

فرد به محض اینکه یکی از این علائم را مشاهده نمود و یا توسط پزشک، بیماری فرد تشخیص داده شد، باید از برقراری رابطه جنسی با همسر یا شریک جنسی خود، خود داری نماید چرا که عمده ترین و مهمترین راه انتقال این ویروس و ابتلا به زگیل تناسلی، برقراری رابطه جنسی از فرد آلوده با فرد سالن یا افراد دیگر می باشد.

نحوه تشخیص زگیل تناسلی

همان طور که قبل هم اشاره کردیم، زگیل تناسلی گاه اصلا ظاهر نمی شود و یا آنقدر ریز هستند که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند، حتما باید توسط پزشک متخصص و با انجام معاینات بالینی و آزمایشات مخصوص توسط پزشک تشخیص داده می شود. اما گاه این زگیل ها بزرگ هستند و با چشم غیر مسلح هم قابل رویت هستند. افراد با مشاهده این نوع زگیل ها، برای درمان به پزشک متخصص مراجعه می کنند. البته برخی از روش های خانگی نیز برای درمان زگیل تناسلی مفید و موثر می باشد.

روش های شایع درمان زگیل تناسلی تهران

زگیل تناسلی در تهران، در مراکز درمانی گوناگون و توسط برترین پزشک های متخصص، در این زمینه درمان می شود. روش های درمان گوناگونی برای از بین بردن و رفع زگیل های تناسلی وجود دارد. از شایع ترین این روش های درمانی می توان به  کرایو تراپی، لیزر درمانی، سوزاندن، دارو ها و پماد های مخصوص برای رفع زگیل های تناسلی و جراحی و… اشاره کرد که در ادامه به معرفی هریک از این روش های درمانی می پردازیم.

درمان زگیل تناسلی تهران توسط لیزر

یکی از مهمترین و موثر ترین روس های درمان زگیل های تناسلی در نقاط مختلف تهران، استفاده از لیزر می باشد، زیرا استفاده از این روش احتمال بازگشت دوباره این زگیل ها را پس درمان، به حداقل می رساند. معمولا زگیل های تناسلی پس از یک جلسه لیزر درمانی به طور کامل از بین می روند.

کرایو تراپی یکی دیگر از روش های درمان زگیل تناسلی تهران

همان طور که از نام این روش پیداست، از مواد سرد کننده ای همچون، نیتروژن مایع دمای این زگیل ها را پایین آورده و از این طریق این زگیل ها را از بین می برند، اما مشکلی که این روش دارد این است که احتمال بازگشت دوباره زگیل های تناسلی وجود دارد و نیز برای رفع زگیل های تناسلی با این روش باید بیش از یک جلسه مراجعه کرد.

درمان زگیل تناسلی تهران توسط دارو های شیمیایی گوناگون

گاه پزشک با توجه به شرایط بالینی بیمار و وضعیت زگیل های تناسلی اقدام به تجویز برخی از دارو ها و پماد ها برای رفع زگیل های تناسلی می نمایند. این روش باید در بلند مدت استفاده شود تا زگیل های تناسلی را از بین ببرند.

سوزاندن یکی دیگر از روش های درمانی زگیل تناسلی

نام دیگر این روش، الکترو سر جری است. در این روش زگیل ها توسط یک میله الکتریکی سوزانده شده و سپس با یک ابزار مخصوص زگیل را بر می دارند. اکثر افراد پس از استفاده از این روش درمانی برای زگیل های تناسلی کاملا بهبود یافته اند و عود مجدد این زگیل ها را شاهد نبوده اند.

جراحی آخرین روش درمانی

در صورتی که زگیل تناسلی خیلی بزرگ شده باشد و به هیچ یک از روش های درمانی که گفته شد پاسخ نداد، پزشک از جراحی برای درمان این نوع زگیل های تناسلی استفاده می کند. برای جراحی و برداشتن زگیل تناسلی پزشک از بیهوشی عمومی و موضعی برای برداشتن این زگیل ها استفاده می کند.

همان طور که گفته شد، متوجه شدید که از بین روش های درمانی گفته شده، استفاده از لیزر برای درمان زگیل های تناسلی موثر ترین روش است. این روش در مراکز درمانی مطمئن برای درمان زگیل تناسلی در مناطق مختلف تهران انجام می شود. شما اگر ساکن تهران هستید می توانید با مراجعه به این مراکز درمانی نسبت به درمان زگیل های تناسلی خود اقدام کنید. لیزر درمانی به سبب قدرت نفوذ بالایی که دارد می تواند جلوی تهاجم وسیع ویروس را بگیرد و مانع از عود دوباره این بیماری شود، پس شما با یکبار پرداخت هزینه درمان با لیزر، برای همیشه از این بیماری رهایی یابید.

در ضمن توجه داشته  باشید که دود ناشی از این دستگاه توسط دستگاه وکیوم، به خارج فرستاده می شود که توسط فیلتر های مخصوص تصفیه می شود پس هیچ گونه خطری برای فرد در رابطه با پخش ویروس در نقاط دیگر بدن وجود ندارد.

کلام آخر

درمان زگیل تناسلی در تهران امروزه بسیار آسان شده است چرا که مراکز درمانی گوناگونی در مناطق مختلفی از تهران از جمله تهرانپارس، مناطق غرب و شرق تهران و … وجود دارند که با استفاده از حرفه ای ترین متخصصین و پیشرفته ترین وسایل و دستگاه ها اقدام به درمان زگیل های تناسلی می نمایند.