پزشک متخصص زگیل تناسلی

بعضی از بیماری ها به گونه ای هستند که در رشته های تخصصی گوناگونی می توانند درمان شوند. یکی از این بیماری ها که در زمره بیماری های پوستی می باشد، بیماری زگیل تناسلی می باشد. این بیماری پوستی جزو شایع ترین ناراحتی ها و بیماری های پوستی زنان و مردان می باشد که توسط تخصص های گوناگون پزشکی می توانند درمان شوند.  پزشک متخصص زگیل تناسلی مردان و زنان می تواند متخصص ارولوژی، زنان و زایمان و یا پوست باشد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد زگیل تناسلی، علائم زگیل تناسلی و پزشک متخصص زگیل تناسلی در تهران صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید.

پزشک متخصص زگیل تناسلیزگیل تناسلی چیست؟!

همان طور که گفتیم زگیل تناسلی شایعترین عارضه پوستی ناشی از ابتلا به عفونت ویروسی اچ پی وی  یا پاپیلوما ویروس می باشد. زگیل ها در واقع توده های گوشتی غیر مترشحه و غیر سرطانی هستند که معمولا بعد از دوره ای خود به خود بهبود می یابند اما گاه بزرگ و مزمن شده که نیاز به مراجعه به پزشک متخصص زگیل تناسلی و درمان آن ها دارد.

همان طور که در بالا اشاره کردیم، زگیل تناسلی ناشی از عفونت ویروسی پاپیلوما می باشد. این ویروس معمولا از راه جنسی و رابطه جنسی از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و در صورت درگیری ناحیه تناسلی، بعد از گذشت مدتی باعث بروز این زگیل ها در ناحیه تناسلی زنان و مردان می شود. البته راه های انتقال دیگری نیز برای این ویروس وجود دارد، اما عنده ترین و مهمترین راه انتقال، رابطه جنسی فرد آلوده به ویروس است.

پزشک متخصص زگیل تناسلیعلائم زگیل تناسلی!

زگیل تناسلی معمولا علائم و نشانه های خاصی ندارد، اما گاها دارای علائمی است که پزشک متخصص زگیل تناسلی با توجه به این علائم اقدام به تشخیص و درمان این زگیل ها می نمایند. برخی از این علائم شامل؛

 • احساس سوزش و خارش در ناحیه تناسلی زنان و یا مردان
 • وجود توده های گوشتی بزرگ و یا میکروسکوپی در مقعد یا نواحی دیگر دستگاه تناسلی زنان و یا مردان
 • قرمزی همراه با سوزش در ناحیه تناسلی

پزشک متخصص زگیل تناسلیمحل های شایع بروز زگیل های تناسلی کدامند؟!

زگیل های تناسلی در اشکال و انواع گوناگونی وجود دارند، معمولا نواحی خاصی از دستگاه تناسلی را بیشتر درگیر می کنند. برخی از این نواحی شامل؛

 • دهانه رحم و سرویکس
 • ناحیه کشاله ران
 • مقعد و یا واژن
 • بر روی آلت تناسلی مردان و یا زنان

پزشک متخصص زگیل تناسلیزگیل تناسلی چند نوع است؟!

زگیل های تناسلی ناشی از عفونت پاپیلوما می باشد، از آن جایی که این ویروس انواع مختلفی دارد پس زگیل های ناشی از این ویروس نیز انواع و اقسام گوناگونی دارد که در ادامه به برخی از انواع زگیل های تناسلی اشاره می کنیم؛

 • زگیل های موسوم به مولوسکوم
 • زگیل معمولی؛ این نوع زگیل معمولا انگشتان دست و پا را در گیر می کند.
 • زگیل پیران
 • کندیلوم یا زگیل تناسلی؛ شایعترین زگیل در ناحیه تناسلی می باشد.

پزشک متخصص زگیل تناسلی

امروزه یکی از بیماری های رایج در مورد زنان و مردان وجود زگیل تناسلی است که برای درمان این عارضه باید به دنبال پزشک متخصص باشید زیرا ممکن است درمان آن دوره ای داشته باشد و در طی این دوره باید دارو های مشخصی استفاده نمایید. یافتن پزشک متخصص زگیل تناسلی بسیار راحت است اما باید توجه داشته باشید که این پزشک کاملا با تجربه و ماهر باشد تا به راحتی از پس درمان زگیل شما بر آید از این رو سعی کنید با پرس و جو و تحقیق پزشک متخصص و خوبی را انتخاب کنید.

پزشک متخصص زگیل تناسلیپزشک متخصص زگیل تناسلی زنان

پزشکان متخصص معمولا بیماران زیادی دارند که به طور قطعی بهبود یافته اند اما افرادی هم هستند که در حین عبور از بیماری هستند شما عزیزان می توانید با اندکی تحقیق از افراد بهبود یافته و یا از دوستان و اقوام خود آدرس پزشک متخصص زگیل تناسلی زنان را دریافت کنید و جهت ریشه کن کردن زگیل تناسلی به او مراجعه کنید. البته توجه داشته باشید که پزشک متناسب با سیستم بدن شما و اندازه زگیل دارو تجویز می کند این طور نیست که شما بخواهید دارو های زگیل تناسلی دوستان خود را مصرف کنید.

پزشک متخصص زگیل تناسلیپزشک متخصص زگیل تناسلی مردان

همان طور که برای زنان زگیل تناسلی پیش می آید برای مردان هم امکان وجود آن اتفاق می افتد، و به همان صورت که برای زگیل تناسلی زنان پزشک متخصص وجود دارد برای مردان هم وجود دارد که با تجویز دارو های مخصوص کمک می کنند که زگیل تناسلی مردان نیز درمان شود، آقایان هم باید دارو هایی که پزشک متخصص تجویز می کند را دقیق و مطابق با دستور پزشک استفاده کنند تا آن تاثیر ایده آل را داشته باشد البته که در این مدت باید بهداشت فردی را نیز رعایت نمود.

پزشک متخصص زگیل تناسلی دکتر متخصص زگیل مقعدی

پزشکان زیادی وجود دارند که در زمینه زگیل مقعدی و تناسلی تخصص دارند، این دکتر ها برای شما دارو هایی اعم از قرص و پماد و غیره… تجویز می کنند، شما با استفاده دقیق و مداوم کم کم تاثیر آن را خواهید دید به این صورت که زگیل مقعدی ابتدا تغییر رنگ می دهد و تیره می شود سپس کوچک و کوچک تر شده و در نهایت از بین می رود، شما می توانید دکتر متخصص زگیل مقعدی را از سایت ها پیدا کنید و به آن ها اعتماد کنید زیرا آن ها به کار خود متعهد هستند.

پزشک متخصص زگیل تناسلیپزشک متخصص زگیل تناسلی چگونه این بیماری پوستی را تشخیص می دهد؟!

قبل از اینکه در مورد نحوه تشخیص این نوع زگیل ها توسط پزشک متخصص صحبت کنیم، لازم است بدانید که این زگیل ها تنها زمانی خطرناک هستند که مزمن شوند و پس از گذشت یک دوره زمانی این زگیل ها بهبود نیافتند باید حتما درمان شوند چرا که در صورت مزمن شدن، این نوع زگیل ها احتمال ابتلا به انواع سرطان های دهانه رحم در زنان و آلت تناسلی در مردان افزایش می یابد. پزشک متخصص زگیل تناسلی پس از معاینه بالینی، اقدام به تجویز آزمایشات خاصی از جمله، آزمایش پاپ اسمیر، آزمایش کولوپوسکوپی،  PCR برای تشخیص ویروس پاپیلوما و … برای تشخیص قطعی این زگیل ها می نماید. چرا که برخی از این زگیل ها آنقدر ریز هستند که نیاز به انجام آزمایشات تکمیلی برای تشخیص قطعی و شروع درمان دارند.

پزشک متخصص زگیل تناسلی از چه روش های درمانی برای رفع زگیل های تناسلی استفاده می کند؟!

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علم پزشکی، رکش های گوناگونی برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود این روش ها شامل؛

 • سوزاندن زگیل تناسلی یا الکتروسرجری
 • کرایو تراپی یا سرد نمودن زگیل ها و سپس برداشتن آن ها
 • اوزن تراپی
 • لیزر درمانی که از موثر ترین و مهمترین روش های درمانی زگیل تناسلی می باشد.
 • دارو ها و پماد های مخصوص؛ این روش برای اثر بخشی کامل  نیاز به مصرف بلند مدت دارند.
 • جراحی؛ معمولا برای زگیل های تناسلی با سایز های بزرگ استفاده می شود، در این روش پزشک متخصص زگیل تناسلی از بیهوشی عمومی و موضعی برای برداشتن زگیل های تناسلی استفاده می شود.

پزشک متخصص زگیل تناسلیلیزر درمانی بهترین روش درمانی تجویز شده توسط پزشک متخصص زگیل تناسلی

همان طور که گفتیم روش های گوناگونی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد، اما بهترین و مناسب ترین روش درمان زگیل تناسلی، استفاده از لیزر دی اکسید کربن می باشدـ چرا که این روش از معدود روش هایی است که برای هر نوع زگیل در هر سایز و اندازه ای  قابل استفاده می باشد. در ضمن تنها در یک جلسه زگیل ها را از بین می برد. معمولا کسانی که از این روش استفاده می کنند دوباره با این زگیل ها رو برو نخواهند شد مگر اینکه ویروس در لایه های پوست ناحیه تناسلی پنهان شده باشد و بعد از مدتی همراه با سلول های زایای پوست فعال شده و دوباره پدیدار شوند.

برخی از افراد تصور می کنند که بخار ناشی از لیزر درمانی باعث گسترش بیاری به قسمت های دیگر دستگاه تناسلی می شود، باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است چرا که امروزه با کمک دستگاه وکیوم، بخارات و دود ناشی از این روش توسط فیلتر های نانو تصفیه می شود و باعث شده است که لیزر درمانی جزو مطمئن ترین و موثر ترین روش های درمانی برای بهبود زگیل های تناسلی در زنان و مردان می باشد.

پزشک متخصص زگیل تناسلی

کلام آخر

پزشک متخصص زگیل تناسلی در تهران در مراکز درمانی گوناگونی در سطح این استان فعالیت می کند. این پزشک با توجه به وضعیت بالینی  و جسمی بیمار، نوع و شدت درگیری پوستی در این بیماری، بهترین و مناسب ترین روش درمانی را برای رفع این زگیل های تناسلی استفاده می کند. اگر شما جزو افرادی هستید که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند، می توانید با مراجعه له پزشک متخصص زگیل تناسلی نسبت به درمان به موقع این بیماری اقدام کنید تا از عوارض خطرناک مزمن شدن این زگیل ها پیشگیری کنید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم تا به بررسی سوالات رایجی بپردازیم که ممکن است برای شما به وجود بیایند.

چه زمانی به پزشک متخصص زگیل تناسلی مراجعه کنیم؟

زمانی که شاهد نشانه هایی همچون سوزش و خارش در ناحیه تناسلی، وجود توده های گوشتی بزرگ، وجود توده های میکروسکوپی و همچنین قرمزی در ناحیه تناسلی خود بوید، باید با یک پزشک دیدار داشته باشید.

پزشک متخصص چه نواحی را برای یافتن زگیل تناسلی معالجه می کند؟

پزشک متخصص برای اینکه بتواند به وجود زگیل تناسلی پی ببرد، جاهایی را مراجعه می کند که بیشترین احتمال بروز زگیل در آن ها وجود دارند که شامل مواردی همچون دهانه رحم و سرویکس، کشاله ران، مقعد، واژن و آلت تناسلی می شوند.

چند نوع زگیل تناسلی داریم؟

در داخل متن به بررسی این سوال به صورت کامل پرداختیم ولی به طور کلی انواع زگیل تناسلی شامل زگیل های مولوسکوم، معمولی، پیران و کندلیوم می شوند.