مقاله

درمان زگیل تناسلی در خانم ها چیست؟

درمان زگیل تناسلی در خانم ها

درمان زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی جزو  بیماری های پوستی شایع در زنان می باشد. ریشه این بیماری پوستی معمولا ناشی از عفونت ویروس پاپیلوما یا اچ پی وی می باشد. این توع زگیل ها معمولا به شکل زوائد گوشتی غیر سرطانی، در نواحی مختلف دستگاه تناسلی زنان ظاهر می شود. این زگیل در بانوان به خودی خود خطرناک نیست اما گاهی مزمن شده و زمینه ایجاد سرطان دهانه رحم را در زنان ایجاد می کند. این نوع زگیل ها در نواحی مختلفی دیده می شوند، از جمله مهمترین و شایعترین محل در گیری در زنان، در محل واژن و آلت تناسلی می باشد. پس اگر این زگیل ها درمان نشوند و مزمن شوند عوارض فوق العاده خطرناکی به دنبال خواهد داشت. از این رو روش های درمان زگیل تناسلی خانم ها مختلف می باشد که ما در این مقاله به توضیح این روش های درمانی خواهیم پرداخت.

برای درمان قطعی زگیل تناسلی می توانید بر روی لینک کلیک کنید تا اطلاعات گسترده ای را به دست بیاورید.

درمان زگیل تناسلی خانم ه

انواع زگیل های تناسلی

زگیل های تناسلی بر اثر عفونت ناشی از ویروس پاپیلوما ایجاد می شود. این ویروس انواع مختلفی دارد، دو نوع این ویروس فوق العاده خطرناک می باشد، بقیه انواع این ویروس  باعث ایجاد انواع گوناگون زگیل در قسمت های مختلف بدن، از جمله ناحیه  تناسلی می شوند. نوع خفیف این زگیل تناسلی معمولا بدون علامت بوده و پس از مدتی خود به خود از بین می روند اما نوع شدید آن دردناک بوده و احتمال مزمن شدن دارد، پس نیاز به درمان جدی دارد تا از بروز عوارض خطرناک آن جلوگیری شود.

درمان زگیل تناسلی خانم هانشانه های بالینی زگیل تناسلی زنان

برخی از زگیل های تناسلی برای افراد مشکلاتی ایجاد می کند. این علائم شامل؛

 • سوزش و خارش در ناحیه مبتلا
 • قرمزی و تورم در ناحیه تناسلی که به زگیل دچار شده است.
 • و …

راه انتقال زگیل تناسلی معمولا از طریق جنسی است چرا که ویروس پاپیلوما فقط از طریق رابطه جنسی از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود. همان طور که قبلا هم گفتیم زگیل تناسلی هم در اثر ابتلا به عفونت ویروس پاپیلوما در ناحیه تناسلی زنان ایجاد می شود.

درمان زگیل تناسلی در خانم هانحوه تشخیص زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی گاه آنقدر ریز است که با چشم غیر مسلح  قابل رویت نیست در این صورت علامت خاصی نیز ندارد. از این رو پزشک باید با انجام معاینات بالینی خاص و انجام آزمایشات مربوطه اقدام به تشخیص می نمایند. اما گاهی زگیل تناسلی بزرگ است که خود فرد نیز آن را مشاهده کرده و برای درمان آن اقدام می کند. پس اگر شما احساس می کنید به زگیل تناسلی دچار شده اید حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کرده تا هر چه سریعتر نسبت به درمان آن اقدام کنید.

درمان زگیل تناسلی خانم ها

درمان زگیل تناسلی در زنان باردار

همان طور که شما عزیزان مطلع هستید خانم های باردار نمی توانند برای هر بیماری دارو مصرف کنند حال فرقی نمی کند زیر نظر پزشک باشد یا خیر به خاطر این که در این دوره بدن بسیار حساس است و در معرض کوچک ترین چیزی برای واکنش است. از این رو پیشنهاد ما برای درمان زگیل تناسلی حین بارداری استفاده از طب سنتی است زیرا اثرات شیمیایی ندارد بنا بر این دارای عوارض جانبی نخواهد بود، زنان باردار بهتر است از آلوئه ورای طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی خود استفاده کنند.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاراه های درمان زگیل تناسلی در خانم ها

روش های درمان زگیل تناسلی در زنان معمولا گوناگون می باشد،  این روش ها هم شامل درمان خانگی زگیل تناسلی می باشد هم شامل روش های شیمیایی و .. می باشد که در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

درمان زگیل تناسلی در بانوان وابسته به نظر پزشک و محل و نوع و اندازه زگیل تعیین می شود ولی به صورت کلی می توان این بیماری را از طریق روش های پودوفیلین، لیزر، کرایوتراپی و… درمان نمود که در ادامه به صورت خلاصه به بیان آن ها می پردازیم.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاداروی زگیل تناسلی در زنان

متاسفانه خانم ها بیش تر در معرض زگیل تناسلی قرار می گیرند و برای کوچک کردن و از بین بردن زگیل تناسلی دارو هایی وجود دارند که می توانید با مراجعه به دارو خانه از انواع آن ها خریداری کنید اما بهترین کار مراجعه به پزشک است تا تایید کند که این عارضه دقیقا زگیل تناسلی است و متناسب با اندازه آن دارو تجویز کند، استفاده از دارو های زگیل تناسلی زیر نظر پزشک کار عاقلانه ای است و در صورت بد تر شدن می توان دارو را تعویض نمود و داروی تاثیر گذار تری استفاده کرد.

درمان زگیل تناسلی در خانم هامحلول موضعی پودوفیلین

این نوع محلول یکی از انواع روش های درمانی به صورت دارویی برای زگیل تناسلی در بانوان می باشد که بر روی ضایعات مالیده می شود. ولی به خاطر داشته باشید تحرکات شیمایی که این دارو به وجود میاورد استفاده طولانی مدت ان را محدود می نماید.

محلول موضعی پودوفیلینمنجمد کردن

این روش امروزه به عنوان یکی از بهترین و کم هزینه ترین و اثر درمانی بالا در جهت درمان زگیل تناسلی در بانوان می باشد.

در این روش با استفاده از تکنیک سرما درمانی، ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، پروب کرایو زگیل تناسلی درمان می شود.

دقت داشته باشید که ممکن است در ابتدای درمان علائمی همچون درد مختصر و تاول خفیف داشته باشید که در ادامه این مشکل از بین خواهد رفت.

درمان زگیل تناسلی خانم هادرمان زگیل تناسلی با سیر یکی از روش های درمان خانگی زگیل تناسلی در زنان

سیر یک درمان خانگی موثر برای رفع زگیل های تناسلی زنان می باشد. عصاره سیر تازه یا سیر تازه خاصیت ضد ویروسی فوق العاده برای درمان زگیل تناسلی دارا می باشد. برای استفاده از این ماده، محل زگیل را با آب و گرم بشویید تا تمیز شود سپس محل را خشک کرده، در این هنگام سیر تازه را خورد و یا له کنید، آن را مستقیم بر روی زگیل قرار دهید و روی آن را با باند و یا چسب بپوشانید. این کار را باید روزانه سه بار تکرار کنید، معمولا بعد از گذشت یک هفته اثر بخشی سیر بر روی زگیل تناسلی مشاهده خواهد شد. برای اثر بخشی کامل و رفع زگیل تناسلی این ماده باید سه تا چهار هفته تکرار شود.

درمان زگیل تناسلی خانم هادرمان زگیل تناسلی با سرکه سیب روش خانگی موثر برای رفع زگیل های تناسلی!

سرکه سیب یک محلول فوق العاده برای رفع زگیل تناسلی زنان می باشد. این محلول به سبب داشتن مواد خاصی که دارد جزو مواد ضد ویروس و آنتی اکسیدان قوی می باشد، برای استفاده از این ماده، پنبه را آغشته به سرکه سیب کرده و بر روی زگیل قرار دهید. اگر با مصرف این ماده زگیل ها تغییر رنگ دادند و سیاه شدند، نشانه اثر بخشی این ماده می باشد.

درمان زگیل تناسلی خانم هدرمان زگیل تناسلی در طب سنتی

در طب سنتی مواد گوناگونی برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود برخی از این مواد شامل؛

 • سیر
 • روغن درخت چای
 • آلوئه ورا
 • پودر زرد چوبه
 • و …

هریک از این مواد به طور موثری باعث رفع زگیل تناسلی می شوند.

درمان زگیل تناسلی در خانم ها

درمان زگیل تناسلی زنان با لیزز

در این روش، برای درمان این نوع مشکل پوستی از پرتو های فروسرخ بهره گرفته می شود به گونه ای که پرتو های فروسرخ به صورت مستقیم به سوی ضایعات پوستی هدف گیری می شوند. به این نکته نیز توجه فراوانی داشته باشید که  به دلیل قابلیت نفوذ لیزر در عمق، امکان تهاجم کامل تری را به ویروس فراهم می کند. این روش می تواند عوارض جانبی چون درد و سوزش را به حداقل خود برساند.

اما به خاطر داشته باشید که هنوز نمی توان گفت که هیچ یک از این موارد می تواند به صورت دقیق و کامل این مشکل پوستی را رفع نماید.

وقتی افراد متوجه این زگیل ها نی شوند به پزشک مراجعه می کنند، پزشک پس از معاینه بالینی و بررسی نوع و اندازه زگیل تناسلی، روش درمانی مناسب را برای درمان این زگیل ها انتخاب می کنند. یکی از مهمترین و بهترین روش های درمانی موثر برای رفع زگیل های تناسلی استفاده از لیزر می باشد. لیزر درمانی به گونه است که در یک جلسه تمامی زگیل ها از بین رفته و احتمال عود دوباره این زگیل ها نیز بسیار کم است. پس اگر قصد درمان زگیل های تناسلی خود را دارید باید بدانید که این روش درمانی، بهترین و موثر ترین روش درمان می باشد که امروزه کاربرد زیادی پیدا کرده است.

درمان زگیل تناسلی خانم ها

درمان زگیل تناسلی خانم ها در خانه

روش های سنتی زیادی وجود دارند که زگیل تناسلی خانم ها را درمان می کند برای نمونه سرکه سیب که خانم های عزیز می توانند به اندازه دو قاشق چای خوری سرکه سیب را درون یک ظرف بریزند و با یک پد و یا پنبه آغشته به سرکه سیب به ناحیه تناسلی و زگیل بمالند. این کار را به مدت دو هفته و روزی سه بار به طور مرتب انجام دهید اگر زگیل تناسلی رنگی قهوه ای تیره و مایل به سیاه پیدا کرد نشانه بهبودی آن است زیرا سرکه خاصیت اسیدی دارد.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاآشنایی با زگیل و جوش

انواع جوش ها و برامدگی های پوستی از جمله عواملی می باشد که هر انسانی در طول زندگی و رشد و بلوغ خود با آن روبه رو می شود که جوش ها و زگیل های تناسلی نیز از جمله این موارد می باشد.

اما به خاطر داشته باشید که زگیل تناسلی و جوش تناسلی با یک دیگر متفاوت می باشند که در ادامه به بیان این موضوع می پردازیم.

در هنگامی که فولیکول های مو توسط سلول های مرده پوست و یا چربی مسدود می شوند، پوست در وضعیتی قرار می گیرند که دچار برآمدگی به نام جوش می شود که ممکن است در نواحی مختلفی از جمله صورت، دست و پاها و دیگر نقاط بدن نمایان بشود. جوش ها شبیه بادکنک ریز و متورم می باشند.

اما زگیل ها برامدگی های کوچک یا خوشه ای می باشند که در سطوح مختلف بدن امکان رشد دارند اما زگیل های دستگاه تناسلی در ناحیه واژن، آلت تناسلی یا مقعد ظاهر می شوند.

درمان زگیل تناسلی خانم هتفاوت میان جوش تناسلی و زگیل تناسلی در بانوان

زگیل تناسلی معمولا به صورت یک ضایعه  برجسته با اقوام گوشتی یا به صورت لک ظاهر می شود ولی جوش های تناسلی دارای تفاوت هایی با زگیل تناسلی هستند و به شکل تاولی شکل حاوی ماده سفید با حاشیه قرمز می باشد.

علاوه بر این ها جوش های تناسلی بیشتر از نوع عفونت میکروبی و التهاب می باشند که بیشتر در دوران های جوانی و نوجوانی بیشتر مشاهده می شود.

همچنین عوامل دیگری همچون: اختلالات هورمونی، اضافه وزن، رژیم های غذایی و موهای زیر پوستی نیز می توانند سبب ایجاد جوش های تناسلی بشود.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاعلت به وجود آمدن زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی یک عارضه پوستی مقاربتی می باشد و در اثر انتقال ویروس به وجود می اید به گونه ای که اگر یک فرد سالم با یک شخص بیمار که دارای این بیماری و ویروس است رابطه جنسی برقرار کند ان را به شخص سالم منتقل می کند.

این ویروس بسیار مسری می باشد و به محض تماس پوست با پوست منتقل می شود. تمامی اشخاصی که تجربه رابطه جنسی دارند به صورت بالقوه در معرض این خطر قرار می گیرند.

اما به خاطر داشته باشید که در اکثر موارد سیستم ایمنی بدن خیلی زود ان را از بین‌ می برد، همچنین اگر این‌ ویروس در بدن باقی بماند تا ماه ها هم‌ علائم خود را بروز نمی دهد.

به خاطر داشته باشید این‌‌ زگیل ها رنگی مشابه به رنگ پوست دارند ولی خیلی روشن و یا تیره نمی باشند و شبیه گل کلم هستند.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاهزینه درمان زگیل تناسلی در بانوان

هزینه درمان زگیل تناسلی در بانوان به عوامل مختلفی از جمله:

 • نحوه برداشتن زگیل
 • تعداد زگیل
 • اندازه زگیل (درشت و یا کوچک بودن) دارد

ولی اگر بخواهیم یک رقم کلی برای فریز کردن یک زگیل تناسلی بگوییم برای این مشکل رقمی حدود ۲۰۰ تومان باید پرداخت نمایید.

این رقم‌ برای درمان و از بین بردن یک زگیل تناسلی می باشد و برای درمان زگیل های بیشتر لازم است هزینه بیشتری پرداخت شود که گاهی افراد به دلیل ناآگاهی برای درمان دچار تعداد زیاد تری از یک زگیل شده که این مورد می تواند هزینه را تا سقف ۳ تا ۴ میلیون افزایش بدهد.

اما برای اطلاع از قیمت دقیق درمان زگیل تناسلی خانم ها می توانید به کلینک های معتبر مراجعه نمایید.

درمان زگیل تناسلی در خانم هاخطرات زگیل تناسلی در بانوان

زگیل تناسلی برخلاف تصور اکثر عموم مردم بیماری بسیار خطرناکی نمی باشد و اکثر اوقات به سرطان‌ منجر نمی شود.

اما به دلایلی همچون: عدم زیبایی ، بروز استرس و نگرانی در فرد، امکان انتقال به دیگران و… پیگیری و درمان ان بسیار مهم می باشد.

اما توجه داشته باشید که اگر این بیماری به موقع درمان نشود امکان بروز سرطان را افزایش می دهد.

درمان زگیل تناسلی خانم هآزمایش تشخیص زگیل تناسلی در بانوان

روش های مهم و مدرن برای تشخیص ویروس HPV و عفونت از حاصل از آن عبارت اند از:

۱.آزمایش کولپوسکوپی و اسید استیک

۲. نمونه برداری

۳ آزمایش DNA

۴. نمونه برداری از سلول دهنه رحم

درمان زگیل تناسلی خانم ها آزمایش کولپوسکوپی و اسید استیک

کولپوسکوپی معاینه دهنه رحم، واژن می باشد که توسط پزشکان به عنوان یک روش سرپایی معرفی شده است.

نمونه برداری

کولپوسکوپی امکان نمونه برداری از بافت بیوپسی را فراهم می کند که در ان مناطق غیر طبیعی دیده شده است. در واقع نمونه برداری از نواحی غیر طبیعی قسمت مهمی از کولپوسکوپی است.

آزمایش DNA

دو تکنیک اصلی در این روش جذب ترکیبی و واکنش زنجیره ای پلیمر می باشد.

پاپ اسمیر

یک تست غربالگری است که جدا از تغیرات بدخیم، برای عفونت های ویروسی مانند ویروسHPVو زگیل نیز قابل تشخیص است.

عکس العمل خانمی که زگیل تناسلی گرفته است باید چه باشد؟

اگر دچار این مشکل شدید اصلا نترسید بهترین راه حل مراجعه سریع به پزشک مربوطه و انجام معاینات می باشد و پس از تشخیص پزشک مصرف دارو به صورت منظم است.

توجه کنید که این ویروس در جاهای گرم و خشک مدت زمان زیادی دوام نمی اورد و از بین می رود از این رو حتما برای درمان بهتر سریعا پس از مشاهده علائم به پزشک مراجعه نمایید.

درمان زگیل تناسلی خانم هکلام آخر

زگیل تناسلی نوعی بیناری شایع است که روش های درمان گوناگونی دارد، پزشک متخصص با معاینه بالینی و بر اساس نوع زگیل و شدت ضایعه اقدام به تجویز روش درمان زگیل تناسلی خانم ها می کند. روش های درمانی خانگی و شیمیایی از روش های درمانی مرسوم برای درمان زگیل تناسلی خانم ها می باشد.

سوالات متداول

شاید سوالی پیرامون درمان زگیل تناسلی در خانم ها برای شما نیز به وجود بیاید که در ادامه به بررسی مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

زگیل تناسلی در خانم ها چه خطراتی را به همراه دارد؟
خطرات زگیل تناسلی بستگی به این دارد که چه زمانی برای درمان مراجعه می کنید. در صورتی که در انجام این کار وقفه طولانی مدت ایجاد شود، می تواند همراه با خود مشکلاتی مانند سرطان را ایجاد کند.
هزینه مورد نیاز برای درمان زگیل تناسلی چیست؟
برای درمان زگیل تناسلی نیاز به پرداخت هزینه است. این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارند که از مهم ترین آن ها می توانیم به نحوه برداشتن زگیل، تعداد زگیل و اندازه زگیل اشاره داشته باشیم.

۵ نظر در “درمان زگیل تناسلی در خانم ها چیست؟

 1. نسترن گفت:

  قطعی ترین راه برای برداشتن زگیل تناسلی چی هست؟

 2. نسترن گفت:

  آیا با لیزر ویروس زگیل رو میشه برای همیشه از بین برد؟

 3. نسترن گفت:

  اسپری یادارو چی استفاده کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *