درمان زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی یک بیماری پوستی شایع ناشی از ابتلا به عفونت ویروسی پاپیلوما یا HPV است. این ویروس منشا بسیاری از زگیل های بدن در نقاط مختلف بدن است. اما ما امروز قصد داریم در مورد زگیل های تناسلی صحبت کنیم. همان طور که از نام این زگیل ها پیداست، زگیل تناسلی ناحیه تناسلی را درگیر می کند. این زگیل ها  گاه به صورت کوتاه ، در یک مدت زمانی خاص ظاهر می شوند و بعد از مدتی خود به خود از بین می روند اما گاه این زگیل ها بزرگ می شوند و مزمن می شوند که اگر به درمان زگیل تناسلی مردان و یا بانوان پرداخته نشود، عوارض خطرناکی همچون سرایت به نقاط دیگر و ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی را به دنبال خواهد داشت.

همین عامل ضرورت درمان قطعی زگیل تناسلی را می رساند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد زگیل تناسلی مردان و روش های درمان این زگیل ها صحبت کنیم پس با ما باشید.

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

اگر مردانی که مبتلا به زگیل تناسلی شده اند دارای درد و خارش باشند و نگرانی این را داشته باشند که مبادا ویروس در بدن آنها گسترش پیدا کند و عفونت بیشتری ایجاد شود میتوانند حتماً به پزشک مراجعه کنند تا به درمان قطعی این بیماری بپردازند . برخی از درمان های بیماری زگیل تناسلی در مردان با انواع قرص و پماد ها دارو ها انجام می شود.  که در ادامه برخی از این داروها و پماد ها وقرص ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

درمان زگیل تناسلی در مردانمحل های شایع ایجاد زگیل تناسلی در مردان کدام است؟!

این زگیل ها در هر جایی از دستگاه تناسلی ممکن است دیده شود اما شایعترین محل های درگیری در مردان شامل؛

 • روی آلت تناسلی
 • نوک آلت
 • در محل پوست کیسه های بیضه
 • اما شایعترین محل درگیری دور مقعد است.

زگیل تناسلی مردان چند نوع می باشد؟!

زگیل تناسلی شدید؛ این نوع زگیل معمولا بزرگ بوده و نیاز به درمان دارند. اگر این زگیل ها درمان نشوند مزمن می شوند و احتمال ابتلا به سرطان های خطرناک وجود خواهد داشت.

درمان زگیل تناسلی در مردانعلائم زگیل تناسلی مردان

این زگیل ها علائم خاص و اختصاصی ندارند اما برخی از این علائم می تواند ، خارش، سوزش، تورم، قرمزی و درد در ناحیه مبتلا باشد.

راه انتقال زگیل تناسلی مردان

راه های گوناگونی برای انتقال ویروس پاپیلوما و در نتیجه زگیل تناسلی وجود اما مهمترین راه انتقال این زگیل ها، برقراری رابطه جنسی از فرد آلوده به فرد سالم می باشد ، در این صورت ویروس به فرد سالم منتقل شده و بعد از گذشت مدت زمانی، زگیل های تناسلی ظاهر می شوند.

زگیل تناسلی مردان چگونه تشخیص داده می شود؟!

اندازه زگیل تناسلی گاهی آنقدر کوچک است که افراد خود متوجه بروز این زگیل ها نمی شوند. این زگیل ها تنها توسط پزشک و انجام آزمایشات خاص و معاینات دقیق تشخیص داده می شوند، اما برخی از زگیل ها اندازه بزرگی دارند که به راحتی توسط خود فرد دیده می شوند سپس برای درمان این زگیل ها به پزشک متخصص مراجعه می کنند.

درمان زگیل تناسلی در مردانروش های درمان زگیل تناسلی مردان

درمان زگیل تناسلی مختلف است. برخی از روش های درمان زگیل تناسلی خانگی می باشد و افراد با استفاده از برخی از مواد خانگی می توانند این زگیل ها را درمان کنند اما برخی از روش های درمانی توسط پزشک متخصص تجویز می شوند که در ادامه به این روش های درمانی خواهیم پرداخت.

درمان زگيل تناسلي مردان

درمان زگیل تناسلی مردان با دارو

۱_ایمیکویمود ( الدارا ، زایکلارا ) : استفاده از این پماد توانایی سیستم ایمنی بدن شما را در مبارزه با زگیل های تناسلی بسیار بالا میبرد.  زمانی که کرم روی پوست شما قرار می گیرد از تماس جنسی خودداری کنید زیرا این پماد ممکن است عملکرد کاندوم را ضعیف کند و به پوست شریک جنسی شما آسیب برساند.

۲_ سینکاتچینز: این نوع کرم برای درمان زگیل های تناسلی درون کانال مقعد یا اطراف آن استفاده می شود.

۳_اسید تری کلرواستیک : این روش شیمیایی درمان زگیل تناسلی در مردان زگیل ها را می سوزاند و می‌تواند برای درمان زگیل های داخلی هم موثر باشد مورد استفاده قرار بگیرد.

نکته بسیار مهمی که باید در درمان زگیل تناسلی مردان به آن اشاره شود این است که برای درمان زگیل تناسلی مردان از داروهای رایج برای درمان زگیل های تناسلی معمولی استفاده کنید . این دارو برای سوزش در ناحیه تناسلی در نظر گرفته نشده اند. ممکن است برای از بین بردن زگیل های بزرگتر یا زگیل هایی که به دارو پاسخ نمی دهند و دارو برای رفع آن ها مناسب نیست به درمان های جدی تر نیاز داشته باشید که در ادامه به توضیح سایر روش های درمان زگیل تناسلی مردان خواهیم پرداخت و توضیح خواهیم داد.

۱_انجماد با نیتروژن مایع (سرما درمانی) :

انجماد با ایجاد تاول در اطراف محل که زگیل تناسلی در آن قرار دارد کار می کند با بهبود پوست ضایعات و زگیل های تناسلی از بین می‌روند و پوست جدیدی ظاهر می شود به وجود می آید . ممکن است احتیاج باشد که درمان را چندین بار تکرار کنید.

۲_الکتروکوتر:

در این روش از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل های تناسلی استفاده میشود که ممکن است بعد از عمل کمی درد و تورم را احساس کنید.

۳_جراحی :

پزشک شما ممکن است از ابزارهای خاصی برای از بین بردن زگیل های تناسلی و دور کردن آن ها از پوست شما استفاده کنند برای این روش _درمان زگیل تناسلی مردان به بی حسی موضعی نیاز دارد ممکن است بعد از عمل احساس درد را داشته باشند .

۴_روش درمان با لیزر :

استفاده از لیزر برای درمان زگیل های تناسلی روشی است از که از یک پرتو شدید نور استفاده می شود و معمولاً برای درمان زگیل های گسترده که به سایر روش های درمان پاسخ نمی دهد و آن ها بر روی آن موثر نیست استفاده می شود. برخی از عوارض جانبی آن می‌تواند شامل زخم شدن پوست و درد باشد.

۵_پماد برای درمان زگیل های تناسلی:

درمان زگیل های تناسلی می توانند مستقیما روی پوست شما انجام شوند. پماد imiquimod  می تواند مستقیما بر روی پوست شما تاثیر بگذارد و این پماد توانایی سیستم ایمنی شما را برای مبارزه با زگیل های تناسلی به شدت بالا می برد و تقویت می کند.

درمان زگیل تناسلی در مرداندرمان زگیل تناسلی مردان با لیزر

امروزه لیزر درمانی یک روش درمانی موثر و کاربردی برای رفع زگیل های تناسلی می باشد. افراد می توانند با مراجعه به پزشک و استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی، برای همیشه از این بیماری پوستی رهایی یابند. لیزر معمولا در یک جلسه تمامی زگیل ها را از بین می برد.

برخی از افراد تصور می کنند که دود ناشی از این دستگاه باعث گسترش ویروس به نقاط دیگر دستگاه تناسلی می شود اما لازم است بدانید که دود ناشی از این دستگاه توسط دستگاه وکیوم جمع آوری شده و توسط فیلتر های نانو تصفیه می شود، از این رو هیچ گونه عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

چند نوع زگیل تناسلی مردانه وجود دارد؟

در خانم ها ممکن است روی ولو و دیواره های مهبل و واژن و ناحیه بین دستگاه تناسلی خارجی و مقعد کانال مقعد و دهانه رحم رشد کند. زگیل تناسلی در اثر رابطه جنسی با فرد آلوده به وجود می آید . این ویروس را بیشتر آقایان مبتلا می توانند انتقال دهند و درصد انتقال از خانم ها به آقایان بسیار پایین می باشد. برای تشخیص انواع زگیل تناسلی در خانم ها باید آزمایش پاپ اسمیر انجام شود که از ناحیه تناسلی و واژینال نمونه برداری میشود . زگیل تناسلی بیشتر در زنان رایج است تا آقایان و احتمال ابتلا به سرطان رحم را افزایش می‌دهد . اما ویروس hpv در مردان باعث بروز مشکلات سلامتی میشود .

مردان باید از مبتلا شدن به این ویروس به شدت جلوگیری کنند . این نوع ویروس در مردان در نوک یا اطراف آلت تناسلی و مقعد ظاهر می شود . ویروس hpv احتمال مبتلا شدن به سرطان دستگاه تناسلی را افزایش میدهد . ویروس اچ پی وی hpv همینطور ابتلا به زگیل تناسلی را به اندازه زنان افزایش می دهد. مردانی که با افراد متفاوتی رابطه دارند حداقل یک بار دچار این مشکل می شوند ویروس اچ پی وی hpv دارای تیپ ها و ژن های مختلفی است که بر حسب مورد هرکدام عملکرد های متفاوتی را دارند. که امروز در حدود ۱۰۰ نوع تیپ مختلف از این ویروس شناسایی شده است.  اگر بخواهیم انواع زگیل های تناسلی را نام ببریم باید به برخی از موارد زیر اشاره کنیم :

 زگیل تناسلی بر روی سطح پوست :

 •  کاکل دار
 • ونوک تیز
 •  نامنظم پاپیلاری
 •  قارچ مانند
 •  شبیه گل کلم

 برای درمان زگیل تناسلی مردانه چه باید کرد؟

به غیر از مواردی که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم علاوه بر روش های درمانی مانند مصرف دارو و استفاده از قرص و مصرف پماد ها و همینطور لیزر درمانی و جراحی و… روش ها و راه های دیگری برای درمان زگیل های تناسلی مردانه وجود دارد . مانند درمانهای خانگی که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت . اما قبل از توضیح هر کدام از این موارد توصیه می شود که اگر احساس درد شدید یا خارش زیادی را حس می‌کنید به جای اینکه به درمان های خانگی و… رو ببرید به دکتر مراجعه کرده تا تحت معالجه پزشک قرار بگیرید و طول مدت درمان تان را کاهش دهید.

درمان خانگی زگیل تناسلی مردان

بهتر است برای درمان زگیل های تناسلی همانطور که گفته شد به پزشک مراجعه کنید اما ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید. در ادامه راه ها و روش هایی را برای درمان زگیل های تناسلی در منزل خدمتتان خواهیم گفت تا با استفاده از آن بتوانید به بهبود سلامتی خود بپردازید.

 • استفاده از سیر

شواهد و تحقیق هایی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از عصاره سیر روی زگیل های تناسلی می‌تواند به پاکسازی آنها کمک بسیار زیاد و بسزایی بکند و تاثیر خوبی را بر روی آنها بگذارد. شما می‌توانید برای درمان زگیل های تناسلی خود  عصاره سیر را مستقیماً روی زگیل ها بمالید . همچنین می توانیم یک تکه گاز را مخلوطی از سیر و روغن خیس کنید و سپس برای درمان زگیل های تناسلی خود روی آنها اعمال کنید.

 • استفاده از الکل

روش دیگری که برای از بین بردن زگیل های تناسلی به روش خانگی وجود دارد استفاده از الکل می باشد . در حالی که بیماری اچ پی وی نسبت به ضدعفونی کننده های خاصی از جمله هیپوکلریت و اسید پلاستیک حساس است در برابر ضدعفونی کننده های مبتنی بر الکل مقاوم است.

 • درمان زگیل تناسلی مردان با استفاده از سرکه سیب 

مورد دیگری که برای بهبود زگیل های تناسلی در منزل از آن استفاده می شود استفاده از سرکه سیب است. سرکه سیب ممکن است زگیل های تناسلی را در خانه بتواند درمان کند. عملکرد سرکه سیب در این موارد شبیه داروهای تجویزی است که از موارد اسیدی برای از بین بردن ویروس اچ پی وی استفاده می شود. شما می توانید برای از بین بردن زگیل ها نوک گوش پاک کن و دستمال و پنبه یا گاز را در سرکه سیر کنید و آن را بر روی زگیل ها بمالید .

درمان زگیل تناسلی در مردان با استفاده از طب سنتی

 در این روش روغن درخت چای یکی از مواردی است که می توان از آن استفاده کرد .این نوع روغن علاوه بر سایر مزایایی که برای بدن و سلامتی دارد روغنهای اساسی برای استفاده به عنوان ضد قارچ مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته. روغن درخت چای روغن اساسی از جمله مشخص شده است و استفاده در برابر قارچ و ارگانیسم های دیگر از جمله شپش مفید است. همچنین روغن درخت چای ممکن است در درمان زیر تناسلی مردان بسیار مفید باشد. می‌توانید یک قطره روغن درخت چای را رقیق کنید برای مثال یک قطره روغن درخت چای را با یک یا دو  قطره روغن حامل مانند روغن نارگیل مخلوط کنید و پس از انجام این کار آن را مستقیماً بر روی زگیل تناسلی خود بمالید .

 ممکن است بعضی از افراد به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند به همین دلیل برای جلوگیری از بروز این مشکل مقدار کمی از روغن درخت چای روغن شده را بر روی پوست خود برای مثال روی بازوی خود بمالید و آزمایش کنید اگر بعد از ۲۴ ساعت هیچ واکنشی نشان نداد و هیچ اثری از حساسیت نبود می توانید از آن استفاده کنید. باید گفته شود که روغن درخت چای می تواند تحریک کننده باشد و باعث ایجاد سوزش و یا همینطور ایجاد التهاب شود و به همین دلیل است که اندازه زگیل را کاهش میدهد. روغن درخت چای را از طریق دهان مصرف نکنید برای درمان زگیل تناسلی مردان باید چندین هفته روغن را به طور پشت سر هم و مکرر استفاده کنید در صورتی که تحریک بیش از حد شد استفاده از آن را به سرعت قطع کنید.

آیا زگیل تناسلی در مردان کشنده است؟

برخی فکر می‌کنند همه انواع زگیل های تناسلی کشنده هستند اما به هیچ عنوان این طور نیست. بدن انسان برای از بین بردن عفونت hpv توانایی بسیار بالایی دارد ولی در برخی از بیماران این ویروس تغییراتی در سلول ها ایجاد می کند که در نهایت منجر به سرطان می شود . برخی از زگیل های تناسلی ممکن است بعد از گذشت مدت یک تا دو سال از بین بروند. زگیل های تناسلی به تنهایی خطرناک و کشنده نیستند اما می تواند عامل بیماری سرطان دهانه رحم در زنان شود و اگر این ویروس زود تشخیص داده نشود به سرطان تبدیل می شود که این نوع سرطان می تواند کشنده باشد. اما در اکثر مواقع این اتفاق نمی‌افتد . برخی از زگیل های تناسلی نیاز به برداشتن ندارند ولی در مواردی که در دفع ادرار و مدفوع اختلال ایجاد کند به درمان نیاز دارند.

 در نگران کننده ترین حالت زگیل تناسلی به صورت نهفته و پنهان و بدون علامت در بدن میماند و سالها بعد خودش را نشان می دهد و علامت دار می شود به و زگیل تبدیل می شود. برخی زگیل های تناسلی به وسیله دو نوع خاص از این ویروس ۱۱ و ۶ ‏hpv به وجود می آیند این دو نوع ویروس تحت عنوان کم خطر شناخته می شود . یعنی احتمال ایجاد سرطان توسط آنها بسیار پایین است انواع دیگر hpv از عوامل شناخته شده تغییرات پیش بدخیمی و سرطان دهانه رحم در زنان است . ۱۶ اچ پی وی یکی از انواع پرخطر عامل نزدیک به ۵۰ درصد سرطان های دهانه رحم می باشد.

در ارتباط با عوارض زگیل تناسلی در مردان باید گفت که ویروس اچ پی وی حدود ۳۰ نوع مختلف دارد که برخی از آنها با سرطان های تناسلی ارتباط مستقیم دارند و می‌توانند منجر به بروز سرطان مقعد یا آلت تناسلی در آقایان بشوند. هر دو سرطانی که نام برده شد بسیار نادر و کمیاب هستند و همچنین در افرادی که سیستم ایمنی خوبی در بدن دارند و سیستم ایمنی آنها قوی است ریسک بروز آنها بسیار کمتر است . طبق تحقیقاتی که انجام شده اتحادیه سرطان آمریکا اعلام کرده حدود ۱۵۳۰ مرد در ایالات متحده آمریکا با سرطان آلت تناسلی مواجه هستند . اما در هر صورت باید گفته شود که بیشتر اطلاعات مربوط به ویروس hpv مربوط به خانم ها است و ریسک ابتلا به سرطان دهانه رحم را برای خانم ها بسیار بیشتر میکند.

زگیل تناسلی مردانه بد خیم

معمولاً زگیل های تناسلی بدخیم توسط ویروس اچ پی وی نوع ۱۶ و ۱۸ به وجود می آیند که این دو مورد انواع پرخطر ویروس اچ پی وی محسوب می شوند. و می تواند خطرات و مشکلاتی را به همراه داشته باشند. زگیل تناسلی در مردان و زنان بسیار شایع است.  به طور کلی به عنوان یک بیماری خوش خیم در نظر گرفته می شود که با مرگ و میر همراه نیست. اما ممکن است درمان آن ها با دشواری ها و مشکلاتی همراه باشد و اغلب عود می کنند. اگر ویروسهای hpv یا زگیل تناسلی بدخیم باشد می تواند منجر به سرطان هایی شود . و در ادامه سرطان هایی را که با زگیل های تناسلی  به وجود می‌آیند را خدمتتان خواهیم گفت.

۱_سرطان مقعد : بیش از ۹۰ درصد سرطان های مقعدی توسط ویروس اچ پی وی ایجاد می شود. ابتلا و مرگ ناشی از سرطان مقعد آمار بالایی دارد ودر حال افزایش است.

۲_سرطان دهانه رحم

۳_سرطان حلقی دهانی

همان طور که گفته شد خود عفونت به تنهایی قابل درمان نیست اما با انجام برخی از روش ها تغییرات پیش سرطانی ناشی از انواع پر خطر را درمان کرد.

 مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر است؟

در رابطه با طول عمر زگیل تناسلی پژوهشگران بر این باورند که عفونت اولیه به طور طبیعی گذرا است و در چهار ماه نخست عفونت تقریباً ۳۰ درصد زگیل ها به طور خود به خود فروکش می کنند . برآورد شده است که مشکل ۲۰ درصد دیگر طی دو سال بدی حل میشود . با این وجود میزان بهبودی درازمدت همچنان ناشناخته است و نمی‌توان زمان مشخصی را برای طولانی مدت درمان گفت ‌. حدس زده می‌شود که حتی با درمان های مناسب بیشتر موارد زگیل های تناسلی خارجی طی سه ماه پس از عفونت دوباره عود میکند. عوامل افزاینده خطر دوام دراز مدت زگیل های تناسلی در مردان و زنان شامل ضعف ایمنی میزبان ،  عفونت هم زمان  HIVو تعداد زیاد شرکای جنسی، عفونت با گونه های پرخطر hpv و سن بالای بیمار است.

علت به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

علت به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان تنها عفونت جنسی ای است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود این بیماری شایع ترین بیماری است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود.  تعداد قابل توجهی از افراد تا قبل از ابتلا اطلاع از وجود این بیماری و روشهای انتقال و پیشگیری از آن ندارند و فقط با نام بیماری های جنسی دیگر مانند ایدز و دیگر موارد آشنا بودند.

در ادامه برخی از مواردی که موجب به وجود آمدن زگیل تناسلی در مردان میشود را نام خواهیم برد :

۱_رابطه جنسی

۲_ استفاده از لوازم شخصی آلوده به ویروس اچ پی‌ وی

۳_سونای بخار و ماساژ

۴_استفاده از لباس زیر دیگران

هزینه درمان زگیل تناسلی مردان

امروزه قطعی ترین روش برای از بین بردن زگیل های تناسلی درمان با روش لیزر است و تا حدودی کرایوتراپی می باشد. اشعه لیزر مستقیم روی زائده ها قرار می گیرد و آنها را از ریشه می سوزاند و نابود میکند . همانطور که گفته شد بهتر است که در صورت ابتلا به این بیماری و ویروس شروع به درمان روشهای خانگی نکنید و سریع به دکتر مراجعه کنید تا طول مدت درمان شما کاهش یابد وبه درستی درمان شوید . این زائده های دستگاه تناسلی از طریق لیزر از بین میرود و درمان میشود هزینه لیزر زگیل تناسلی به موارد متعددی بستگی دارد برای مثال :

اندازه و تعداد زیگیل ها در تعیین هزینه بسیار موثر هستند و همین طور هزینه درمان زگیل های تناسلی مسطح و زائده های کوچک با برجسته یا خوشه های تفاوت دارد . در نتیجه برای مشخص کردن هزینه لیزر دقیق زگیل های تناسلی حتماً باید این در ابتدایی نوزاد ها بررسی شوند.

واکسن اچ پی وی برای مردان

تحقیقات و آمارها نشان داده است این ویروس به سرعت در حال گسترش و انتقال است . بهترین زمان برای دریافت این دارو قبل از سن شروع فعالیت های جنسی است . در زمانی این واکسن اثرگذار است که فرد در معرض ویروس قرار نگرفته باشد یعنی قبل از شروع هر گونه رابطه جنسی این واکسن باید تزریق شود . بهترین سن برای تزریق این واکسن در مردان بین سنین ۹ تا ۲۱ سالگی می باشد .

اگر بدن فردی در اثر بیماری همانند ایدز ضعیف شده باشد و سیستم ایمنی آن تضعیف شده باشد و یا فرد با شرکای جنسی متعددی رابطه داشته باشد لازم است هرچه سریع تر برای دریافت این دارو اقدام نماید زیرا که به شدت در معرض دریافت ویروس hpv قرار می گیرد و در صورت اقدام نکردن ممکن است مشکلات زیادی برای او به وجود بیاید و به این نوع بیماری و ویروس مبتلا شود.

خطرات زگیل تناسلی مردان وقتی که درمان نشود چیست؟

اگر زگیل تناسلی در مردان و کلاً در زنان و مردان درمان نشود ممکن است ناپدید شود و یا ثابت بماند یا از نظر اندازه یا تعداد آن تغییر پیدا کند و بیشتر شود. با گذشت زمان اکثر زگیل ها در نهایت بدون درمان از بین میرود اما در مواردی ممکن است این اتفاق نیفتد و منجر به سرطان شود و خطراتی برای فرد در پیش داشته باشد به همین دلیل توصیه می شود که حتماً به پزشک مراجعه کنید و آزمایش هایی که برای این بیماری در نظر گرفته شده اند را بدهید تا مطمئن شوید و در معرض خطر قرار نگیرید.

 برای زگیل تناسلی مردان به چه پزشکی مراجعه کنیم

اگر به زگیل تناسلی مبتلا شده اید یا علائمی از بیماری اچ پی وی از آن را دارید و به دنبال یک پزشک خوب و متخصص برای این درمان میگردید اصلاً لازم نیست نگران باشید . ما پزشک متخصصی را برای درمان قطعی زگیل تناسلی به شما معرفی خواهیم کرد طبق سوالات متعددی که اکثر مراجعه‌کنندگان دارند این است که برای روند درمان باید به کدام پزشک مراجعه کرد ؟ انتخاب های اشتباه و عدم تشخیص درست در انتخاب دکتر هم وقت شما و هم هزینه شما را تلف می کند پیشنهاد ما به شما دکتر عاملی است که با داشتن تخصص در این زمینه می‌تواند به شما کمک های ویژه بکنند.