درمان زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی یک بیماری پوستی شایع ناشی از ابتلا به عفونت ویروسی پاپیلوما یا HPV است. این ویروس منشا بسیاری از زگیل های بدن در نقاط مختلف بدن است. اما ما امروز قصد داریم در مورد زگیل های تناسلی صحبت کنیم. همان طور که از نام این زگیل ها پیداست، زگیل تناسلی ناحیه تناسلی را درگیر می کند. این زگیل ها  گاه به صورت کوتاه ، در یک مدت زمانی خاص ظاهر می شوند و بعد از مدتی خود به خود از بین می روند اما گاه این زگیل ها بزرگ می شوند و مزمن می شوند که اگر به درمان زگیل تناسلی مردان و یا بانوان پرداخته نشود، عوارض خطرناکی همچون سرایت به نقاط دیگر و ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی را به دنبال خواهد داشت.

همین عامل ضرورت درمان قطعی زگیل تناسلی را می رساند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد زگیل تناسلی مردان و روش های درمان این زگیل ها صحبت کنیم پس با ما باشید.

درمان زگیل تناسلی در مردانمحل های شایع ایجاد زگیل تناسلی در مردان کدام است؟!

این زگیل ها در هر جایی از دستگاه تناسلی ممکن است دیده شود اما شایعترین محل های درگیری در مردان شامل؛

  • روی آلت تناسلی
  • نوک آلت
  • در محل پوست کیسه های بیضه
  • اما شایعترین محل درگیری دور مقعد است.

زگیل تناسلی مردان چند نوع می باشد؟!

  • زگیل تناسلی خفیف؛ این نوع زگیل های تناسلی معمولا در یک دوره ظاهر شده و بعد از گذشت مدتی دوباره، خود به خود و بدون هیچ گونه درمانی از بین می روند. این نوع زگیل ها معمولا خطرناک نبوده و عوارضی نیز نخواهد داشت.
  • زگیل تناسلی شدید؛ این نوع زگیل معمولا بزرگ بوده و نیاز به درمان دارند. اگر این زگیل ها درمان نشوند مزمن می شوند و احتمال ابتلا به سرطان های خطرناک وجود خواهد داشت.

درمان زگیل تناسلی در مردانعلائم زگیل تناسلی مردان

این زگیل ها علائم خاص و اختصاصی ندارند اما برخی از این علائم می تواند ، خارش، سوزش، تورم، قرمزی و درد در ناحیه مبتلا باشد.

راه انتقال زگیل تناسلی مردان

راه های گوناگونی برای انتقال ویروس پاپیلوما و در نتیجه زگیل تناسلی وجود اما مهمترین راه انتقال این زگیل ها، برقراری رابطه جنسی از فرد آلوده به فرد سالم می باشد ، در این صورت ویروس به فرد سالم منتقل شده و بعد از گذشت مدت زمانی، زگیل های تناسلی ظاهر می شوند.

زگیل تناسلی مردان چگونه تشخیص داده می شود؟!

اندازه زگیل تناسلی گاهی آنقدر کوچک است که افراد خود متوجه بروز این زگیل ها نمی شوند. این زگیل ها تنها توسط پزشک و انجام آزمایشات خاص و معاینات دقیق تشخیص داده می شوند، اما برخی از زگیل ها اندازه بزرگی دارند که به راحتی توسط خود فرد دیده می شوند سپس برای درمان این زگیل ها به پزشک متخصص مراجعه می کنند.

درمان زگیل تناسلی در مردانروش های درمان زگیل تناسلی مردان

درمان زگیل تناسلی مختلف است. برخی از روش های درمان زگیل تناسلی خانگی می باشد و افراد با استفاده از برخی از مواد خانگی می توانند این زگیل ها را درمان کنند اما برخی از روش های درمانی توسط پزشک متخصص تجویز می شوند که در ادامه به این روش های درمانی خواهیم پرداخت.

درمان زگيل تناسلي مردان

درمان زگیل تناسلی مردان در خانه

برخی از مواد خانگی وجود دارد که در طب سنتی برای درمان زگیل تناسلی توصیه شده است در ادامه به معرفی برخی از این مواد توصیه شده می پردازیم؛

درمان زگیل تناسلی مردان با سیر

درمان زگیل تناسلی مردان

سیر یک ضد ویروس فوق العاده می باشد. برای استفاده در این مورد بهتر است سیر تازه را له کرده و به طور مستقیم بر روی زگیل قرار داده و روی آن را بپوشانید،  این کار را روزی سه بار به مدت چند هفته  تکرار کنید تا اثر بخشی آن را مشاهده کنید. در صورت نداشتن سیر می توانید از پنبه آغشته  به عصاره سیر برای رفع زگیل های تناسلی استفاده کنید.

سرکه سیب یک ضد زگیل طبیعی و بدون عوارض

سرکه سیب از جمله مواد فوق العاده موثر برای درمان زگیل تناسلی می باشد. پنبه ای را آغشته به سرکه سیب نمایید و بر روی زگیل قرار دهید و از شب تا صبح به آن فرصت دهید تا اثر خود را بر روی زگیل بگذارد، پس اگر قصد درمان زگیل تناسلی را در خانه دارید می توانید از این دو ماده ضد ویروس قوی برای درمان زگیل تناسلی خود استفاده کنید.

درمان زگیل تناسلی در مردان با دارو

اما برخی از دارو ها و پماد های شیمیایی وجود دارند که توسط پزشک متخصص برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود، یکی از این پماد های ضد زگیل پماد یودو فیلین می باشد. برای مشاهده نتیجه قطعی از مصرف این پماد باید طولانی مدت و به صورت مرتب و مداوم مصرف شود.

درمان زگیل تناسلی در مرداندرمان زگیل تناسلی مردان با لیزر

امروزه لیزر درمانی یک روش درمانی موثر و کاربردی برای رفع زگیل های تناسلی می باشد. افراد می توانند با مراجعه به پزشک و استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی، برای همیشه از این بیماری پوستی رهایی یابند. لیزر معمولا در یک جلسه تمامی زگیل ها را از بین می برد.

برخی از افراد تصور می کنند که دود ناشی از این دستگاه باعث گسترش ویروس به نقاط دیگر دستگاه تناسلی می شود اما لازم است بدانید که دود ناشی از این دستگاه توسط دستگاه وکیوم جمع آوری شده و توسط فیلتر های نانو تصفیه می شود، از این رو هیچ گونه عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

درمان زگيل تناسلي مردان در طب سنتي

همان طور که شما عزیزان می دانید زگیل تناسلی و یا HPV یکی از بیماری های جدید و رایج است که باید از به وجود آمدن آن جلوگیری به عمل آورد که این جلوگیری تنها به وسیله رعایت بهداشت امکان پذیر است. برای درمان زگیل تناسلی مردان باید از سرکه سیب، عصاره آناناس، عصاره سیر، جوش شیرین، ژل آلوئه ورا طبیعی، زرد چوبه و چای سبز هم می توان استفاده نمود. استفاده از چنین مواد سنتی به طور مکرر و مرتب سبب کوچک تر شدن و به مرور زمان موجب از بین رفتن آن می شود.

سوالات متداول

اگر در رابطه با درمان زگیل تناسلی در مردان سوالی دارید، کافیست ادامه متن را دنبال کنید؛ چرا که به بررسی رایج ترین سوالات در این زمینه پرداخته ایم.

زگیل تناسلی در مردان از چه طریقی انتقال پیدا می کند؟

راه های مختلفی وجود دارند که احتمال انتقال زگیل تناسلی را افزایش دهند ولی تاثیرگذارترین و مهم ترین آن ها برقراری رابطه جنسی است. برای بروز زگیل ها، به مدت زمان مشخصی نیاز است.

چگونه می توان زگیل تناسلی در مردان را تشخیص داد؟

اگر خود فرد جوش هایی را در ناحیه تناسلی خود مشاهده کنید و یا از سوزش و خارش عذاب بکشد، می توانند نشانه هایی از این بیماری پوستی باشد. در این صورت مراجعه به پزشک می تواند به فرد بگوید که آیا مبتلا هست یا خیر.

روش های درمانی زگیل تناسلی در آقایان چیست؟

روش های درمانی متعددی وجود دارند که آقایان می توانند از آن استقبال کنند. بخشی از این راه ها توسط پزشک قابل انجام است ولی برخی درمان های خانگی نیز وجود دارند که فرد می تواند از آن ها استفاده کنند، مانند طب سنتی.