مقاله

بهترین روش درمان زگیل تناسلی چیست؟

بهترین روش درمان زگیل تناسلی

بهترین روش درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از جمله شایع ترین دو راحتی های پوستی در مردان و زنان میباشد که روش های درمانی گوناگونی دارد. اما بهترین روش درمان زگیل تناسلی کدام روش است؟ ما در این مقاله قصد داریم در مورد روش های درمان زگیل تناسلی صحبت کنیم. همانطور که گفتیم این زگیل‌ها درمان های متعددی دارد که توسط پزشک متخصص این روشها تجویز می شوند.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی نوعی ضایعه پوستی غیرسرطانی می باشد که در اثر عفونت به ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. این ویروس انواع مختلفی دارد که بعضی از انواع آن بسیار خطرناک می باشند و اگر عفونت با ویروس از بین نرود و مزمن شود عوارض خطرناک همچون سرطان را برای فرد به دنبال دارد. همین عامل ضرورت درمان قطعی زگیل تناسلی را بیشتر می‌ کند. همین زگیل تناسلی نیز اگر درمان نشود عوارض خطرناکی همچون سرطان دهانه رحم در زنان و سرطان آلت تناسلی در مردان را به دنبال خواهد داشت. اما زگیل تناسلی دارای چه علائم و نشانه هایی می باشد؟ با ما همراه باشید تا در مورد علائم این بیماری پوستی با شما صحبت کنیم.

شاید خواندن این مطلب  برایتان جالب باشد: درمان قطعی زگیل  تناسلی

علائم و نشانه های بالینی زگیل تناسلی

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی نوعی بیماری پوستی شایع است اما معمولاً دارای علائم خاص و اختصاصی افراد نمی باشد. چرا که گاهی این زگیل ها خفیف بوده و در فرد اثری از خود نشان می دهد و بعد از مدتی نیز خود به خود درمان می شوند. اما گاه زگیل تناسلی شدید بوده و دارای علائم و درمان خاص و اختصاصی می باشد. برخی از این علائم شامل؛

  • سوزش و خارش در ناحیه زگیل تناسلی
  • قرمزی
  • تورم همراه با درد
  • و…

البته این علائم در تمام افراد یکسان نیست و ممکن است در یک فرد تمام یا فقط برخی از این علائم بروز کند گاهی نیز از علائم ای برای فرد ندارد.

انواع روش های درمانی زگیل تناسلی

همانطور که گفتیم روش های درمانی زگیل تناسلی بر اساس نوع و شدت زگیل و نیز نظر پزشک متفاوت می باشد. اما بهترین روش های درمانی زگیل تناسلی مردان و زنان شامل روش های زیر می باشد؛

داروها

مثل انواع پمادهای ایمیکویمد و ژل پو دو فیلاکس، که معمولاً این داروها نیاز به زمان طولانی دارند که منجر به بهبود کامل زگیل تناسلی شود در ضمن امکان عود دوباره نیز بعد از مدتی وجود دارد.

بهترین روش درمان زگیل تناسلیکرایو تراپی 

این روش از بهترین روش درمان زگیل تناسلی می‌ باشد. در این روش پزشک را به وسیله نیتروژن مایع و یک اپلیکاتور پنبه ای و یا توسط یک دستگاه مخصوص به نام پروب کرایو، تعویض گیل ها را موجب شود و فریزر می کند. در واقع حدود ۱۰ تا ۲۰ ثانیه این زگیل ها منجمد می شوند. اگر تعداد زیاد گلها زیاد و یا اندازه آن را بزرگ باشد پزشک معمولاً از بی حسی برای بی حس کردن محل جهت انجماد زگیل ها استفاده می کند. امروزه بسیاری از بهترین پزشک ها از جمله دکتر عاملی که یکی از بهترین پزشک متخصص زگیل تناسلی می باشد، از این روش درمانی برای رفع و درمان زگیل های تناسلی استفاده می کنند. این روش درمانی در یک جلسه و طی ۵ تا ۱۰ دقیقه درمان زگیلهای تناسلی می شود.

بهترین روش درمان زگیل تناسلیلیزر درمانی

اما یکی دیگر از روشهای درمانی زگیل تناسلی استفاده از لیزر برای رفع زگیل های تناسلی می باشد. این روش معمولاً برای درمان زگیل های بزرگ استفاده می شود مثل زگیل های داخل مقعدی. در این روش پزشک زگیل ها را با دستگاه لیزر تراپی از بین می برد. این روش درمان یک سری عوارض دارد از جمله اینکه تبریز گی در این روش ممکن است باعث انتشار زگیل به دیگر قسمت های بدن شود.

بهترین روش درمان زگیل تناسلیجراحی

اگر زگیل به حدی بزرگ باشد که به هیچ یک از بخش های درمانی پاسخ دهد پزشک متخصص زگیل تناسلی مجبور به استفاده از این روش درمانی برای رفع زگیل های تناسلی می شود.

 

حالا روش های درمان زگیل تناسلی آشنا شدید اما به نظر شما بهترین روش درمان زگیل تناسلی کدام است؟! با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید.

بهترین روش درمان زگیل تناسلی کدام است؟!

همانطور که مشاهده کردید روش های درمان زگیل تناسلی متعدد می باشد اما بهترین و مناسبترین روش ها کرایوتراپی می باشد. چرا که در یک جلسه در این زمان کوتاه تمام زگیل های تناسلی درمان می شوند و علاوه بر این اگر از این روش درمانی استفاده شود زگیل به نقاط دیگر نیز پخش نمی شود و آسیب برای نواحی دیگر به دنبال نخواهد داشت.

یک نظر در “بهترین روش درمان زگیل تناسلی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *