زگیل تناسلی یک مشکل پوستی رایج در بین افراد است. زگیل نوعی توده خوش خیم می باشد. زگیل در اثر ابتلا به عفونت ویروس پاپیلوما یا اچ پی وی ایجاد می شود. این ویروس معمولا اولین لایه پوست در ناحیه تناسلی را درگیر می کند، پس از ادغام لایه های زایای پوست، همگام با تقسیم این سلول ها، ویروس نیز تکثیر می یابد و پس از مدتی به شکل زگیل یا بر آمد گی هایی همرنگ پوست، در ناحیه تناسلی ظاهر می شود. این ویروس عامل زگیل در قسمت های مختلف بدن است. وقتی این ویروس ناحیه تناسلی را درگیر کند زگیل های تناسلی را ایجاد می کند. روش های درمان گوناگونی برای رفع زگیل های تناسلی وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد روش های قطعی درمان زگیل تناسلی صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

زگیل تناسلی چه خطراتی دارد؟

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی نوعی بیماری پوستی ویروسی می باشد. ویروس ها که خفیف بوده و بدون اینکه علائمی برای فرد به دنبال داشته باشد و پس از طی مدت زمانی خود به خود و به طور کامل از بین می رود. اما گاه این نوع عفونت نیاز به درمان دارد که اگر درمان نشود و مورد بی توجهی قرار گیرد، موضوع می شود و عوارض به شدت خطرناکی برای افراد به دنبال خواهد داشت. از جمله این عوارض خطرناک می توان به افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنان و نیز افزایش احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی و مقعد در مردان می شود.  پس همین امر لزوم درمان قطعی زگیل تناسلی را نشان می دهد.

درمان قطعی زگیل تناسلیعلت های به وجود آمدن زگیل تناسلی چیست؟!

زگیل تناسلی معمولاً در اثر ابتلا به عفونت ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شود. بی ویروس اگر ناحیه تناسلی را درگیر کند و در بین سلولهای زایای پوست در این قسمت پنهان شود، بعد از مدتی همراه با سلول های پوست تکثیر می یابد و باعث ایجاد زگیل تناسلی در این ناحیه می شود. پس مهمترین علت به وجود آمدن زگیل تناسلی، ابتلا به عفونت پاپیلومای انسانی می باشد.

درمان قطعی زگیل تناسلیراه های انتقال زگیل تناسلی چیست؟!

مهمترین راه انتقال زگیل تناسلی، رابطه جنسی از فرد الوده به فرد سالم می باشد. در موارد نادر نیز ویروس در اثر تماس با پوست  به افراد سالم منتقل می‌شود و این افراد را نیز درگیر می‌کند. برای آشنایی بیشتر با راه های انتقال زگیل تناسلی می توانید کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چگونه قابل تشخیص است؟!

همانطور که گفتیم زگیل تناسلی در اثر ابتلا به عفونت ویروس پاپیلوما یا HPV  ایجاد می شود. گاهی نوروز گیل با چشم غیر مسلح نیز دیده می شود و پزشک با توجه به ظاهر آن و یک معاینه فیزیکی آن را تشخیص می دهد. اما گاه این زگیل ها خیلی ریز هستند که پزشک مجبور به تجویز آزمایش کولوپوسکوپی و PCR برای تشخیص قطعی زگیل تناسلی می شود.

PCR آزمایش قطعی تشخیص زگیل تناسلی

PCR یک آزمایش قطعی و البته پر هزینه برای تشخیص زگیل تناسلی می باشد. در این نوع آزمایش معمولا حدود ۴۰ و از ویروس پاپیلوما بررسی می شود. چرا که این نوع ویروس حدود ۱۰۰ نوع دارد که برخی از انواع آن به شدت خطرناک می باشد. معمولاً در این آزمایش این نوع ویروس ها به طور کامل بررسی می شوند.

با انواع زگیل تناسلی آشنا شوید

 • زگیل معمولی؛ این روزها و معمولاً به اندازه یک نخود می باشند و رنگ آن نیز از زرد و خاکستری متغیر است. این روزها بیشتر در پشت دستها و انگشت و نیز کف پا رایج است.
 • کندیلوم؛ این روزها در واقع نوعی زگیل تناسلی میباشد که در اطراف مقعد و آلت تناسلی به شکل زگیل های کوچک و نوک تیز و همرنگ پوست، وجود دارد. این روز عید معمولاً در اثر رابطه جنسی منتقل می شود.
 • زگیل مقعدی؛ اینجا زندگی معمولاً در اثر رابطه جنسی مقعدی در افراد به وجود می آید. البته گاهی نیز در اثر انتشار ویروس از پوست ناحیه این زگیل به وجود می آید. درمان این زگیل تناسلی نیز معمولاً در بیرون و اطراف مقعد و توسط لیزر یا پماد پودوفیلین و یا کرایو تراپی انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع زگیل تناسلی می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلینشانه های زگیل تناسلی چیست؟!

معمولا این بیماری پوستی نشانه و علائم بالینی خاص و قطعی ندارد. چرا که گاه کوچک بوده و خود به خود بعد از مدتی از بین میرود. اما گاهی نیز برای فرد ایجاد سوزش و خارش و قرمزی و تورم در ناحیه مبتلا دارد. نشانه های زگیل تناسلی شامل موارد گسترده تری هستند که با کلیک می توانید از آن ها بیشتر اطلاعات به دست بیاورید.

درمان قطعی زگیل تناسلیعلائم بالینی زگیل تناسلی

اولین و مهمترین علامت زگیل تناسلی، سوزش و خارش است. گاه زگیل تناسلی همراه با تورم و قرمزی است، گاهی نیز فاقد علائم بوده و فقط با انجام معاینات بالینی و آزمایشات خاص تشخیص داده می شود.

روش های درمان قطعی زگیل تناسلی

روش های درمان گوناگونی برای درمان قطعی زگیل تناسلی (treatment of genital warts) وجود دارد که پزشک متخصص بر اساس نوع، اندازه و شدت ضایعه ، یکی از این روش ها را انتخاب می کند. برخی از این روش های درمان عبارتند از؛

 • استفاده از دارو ها و پماد شیمیایی مخصوص
 • لیزر درمانی
 • اوزن تراپی
 • کرایو تراپی
 • جراحی
 • درمان های خانگی توصیه شده در طب سنتی

در ادامه به معرفی برخی از این روش های درمان قطعی زگیل تناسلی می پردازیم. شما می توانید  بهترین روش درمان زگیل تناسلی برای خودتان را با کلیک بر روی لینک پیدا کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر

این روش جزو موثر ترین و بهترین روش های درمانی برای رفع زگیل تناسلی می باشد. در گذشته نیاز به جلسات متعدد برای درمان زگیل تناسلی بود اما امروزه در یک جلسه زگیل های تناسلی از بین رفته و احتمال عود دوباره این زگیل ها نیز حداقل خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی درمان زگیل تناسلی با لیزر بر روی لینک کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی درمان قطعی زگیل تناسلی با جراحی

در مواردی که زگیل تناسلی اندازه بزرگ داشته باشد و با هیچ یک از روش های گفته شده در بالا درمان نشد، پزشک از جراحی برای درمان زگیل تناسلی استفاده می کند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را درباره درمان زگیل تناسلی با جراحی به دست آورید، کلیک کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلیدرمان قطعی زگیل تناسلی با کرایوتراپی

کرایوتراپی یا منجمد کردن یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان زگیل تناسلی می باشد. هزینه درمان این نوع روش درمان برای زگیل تناسلی نیز کم می باشد و مناسب بسیاری از افراد با درآمد های مختلف می باشد. در این روش با استفاده از پروب  کرایو و استفاده از تکنیک سرما درمانی و ایجاد گاز نیتروژن منجمد، زگیل های تناسلی درمان می شوند‌. اطلاعات بیشتر درباره زگیل تناسلی با کرایوتراپی را نیز در سایت ما ببینید. بهترین پزشک کرایوتراپی را نیز از سایت ما بخواهید.

چه تفاوتی میان درمان زگیل تناسلی با لیزر و کرایو تراپی وجود دارد؟!

کرایوتراپی و لیزر درمانی، هر دو از روشهای درمانی موثر برای درمان زگیل تناسلی می باشند، اما این دو روش چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابید. کرایوتراپی معمولاً یک روش درمانی موثر و کم هزینه می باشد که هر فردی معمولاً می تواند از آن استفاده کند، اما لیزر درمانی به سبب ابزار و تجهیزات خاصی که دارد کمین گران قیمت است و معمولاً توسط افراد با درآمد بالا استفاده می شود. در کرایوتراپی احتمال گسترش ویروس پاپیلوما به نقاط دیگر بدن و ایجاد زگیل در نواحی دیگر نیز بر خلاف روش لیزر وجود ندارد. برای بررسی دقیق تر مقایسه کرایوتراپی با لیزر بر روی لینک کلیک کنید.

دارو ها و پماد شیمیایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

دارو ها و پماد شیمیایی فراوانی وجود دارند که پزشکان برای درمان قطعی زگیل تناسلی تجویز می کنند. برخی از این دارو ها شامل؛

 • پماد یودو فیلین؛ این پماد علاوه بر درمان زگیل تناسلی معمولا از گسترش زگیل تناسلی  در نواحی دیگر نیز جلوگیری می کند. این پماد ممکن است عوارضی همچون سوزش و التهاب نیز به دنبال داشته باشد.
 • محلول اسید سالسیلیک؛ این محلول اسیدی یک محلول قوی برای درمان زگیل تناسلی می باشد.
 • پماد آلدرا؛ این پماد با عملکردی ویژه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن فرد شده و از این طریق باعث درمان زگیل تناسلی می شود. مصرف این پماد معمولا به صورت یک در میان به مدت ۱۶ هفته است.
 • پماد فرمالدهید؛ این پماد نیز برای درمان قطعی زگیل تناسلی، موثر می باشد ولی نیاز به مدت زمانی طولانی برای اثر بخشی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از درمان زگیل تناسلی با پماد کلیک کنید.

آیا انواع زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟!

همان طور که گفتیم زگیل تناسلی ناشی از عفونت ویروس پاپیلوما می باشد. از آن جایی که هیچ یک از روش  های گفته شده باعث ریشه کنی کامل ویروس در بین سلول های پوست نمی شود. پس نمی توان گفت که درمان قطعی برای رفع همیشگی زگیل های تناسلی وجود دارد. اما اگر سیستم ایمنی فرد قوی باشد که بتواند ویروس را از بین ببرد، احتمال درمان قطعی این بیماری پوستی نیز افزایش می یابد.

درمان زگیل تناسلی در مردان

روش های درمان زگیل تناسلی گوناگون و متعدد می باشد. معمولا پزشک متخصص با توجه به نوع و اندازه زگیل تناسلی از روش های درمانی مختلفی برای رفع و بهبودی کامل زگیل تناسلی استفاده می کند. عصاره روش های درمان زگیل تناسلی می توان به برخی از محلول های اسیدی و نیز پمادها اشاره کرد. به عنوان مثال پماد یودو فیلین، یک پماد موضعی رایج برای درمان زگیل تناسلی می باشد که البته نیاز به طول درمان طولانی دارد تا اثربخشی آن مشخص شود. در مقابل نیز گاه پزشک از کرایو تراپی و یا لیزر درمانی برای درمان زگیل تناسلی در مردان استفاده می کند. در صورتی که نیز زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد و با هیچ کس از روش های گفته شده درمان نشود پزشک مجبور به جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی می شود. با کلیک بر روی لینک درباره درمان زگیل تناسلی در مردان بیشتر بخوانید.

درمان زگیل تناسلی در خانم ها

خانم ها معمولا بیشتر از مردان به حفظ سلامت پوست خود توجه دارند، معمولا وقتی به زگیل تناسلی مبتلا می شوند، به دنبال روشهای درمان آن هستند. روش های درمان زگیل تناسلی شامل روش های درمان شیمیایی و درمان خانگی می باشد. از جمله درمان های خانگی زگیل تناسلی میتوان به استفاده از سیر و یا روغن کرچک اشاره کرد. این روشها معمولاً خیلی دیر جواب می دهند، از این رو بیشتر از داروها و پمادهای موضعی و نیز کرایوتراپی و لیزر درمانی برای رفع کامل زگیل های تناسلی استفاده می شود. اگر زگیل تناسلی بسیار بزرگ و دردناک باشد پزشک برای درمان قطعی زگیل تناسلی پیشنهاد جراحی را برای برداشتن زگیل تناسلی به فرد می دهد. در صورت تمایل مطالعه موارد بیشتر بر روی درمان زگیل تناسلی در خانم ها کلیک کنید.

بهترین روش درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد کدام است؟!

گاه زگیل تناسلی در دختران مجرد و در ناحیه تناسلی ایجاد می شود،گاهی نیز زگیل خیلی کوچک هستند و بعد از مدتی خود به خود به طور کامل از بین می روند، اما گاه این زگیل ها بزرگ میشوند که نیاز به درمان خاص خود دارند.

درمان قطعی زگیل تناسلی

چگونه بهترین پزشک متخصص زگیل تناسلی را پیدا کنیم؟!

شاید شما مدتی است که درگیر این بیماری پوستی شده باشید و به دنبال پزشکی متخصص و ماهر در این زمینه برای درمان زگیل های تناسلی خود باشید. دکتر عاملی، یکی از بهترین پزشکان متخصص زگیل تناسلی می باشد که به تمامی روشهای درمان زگیل تناسلی اشراف کامل داشته و بر اساس نوع ضایعه پوستی و شرایط جسمی و بالینی بیمار، روش درمانی مناسب را برای رفع زگیل تناسلی انتخاب و برای درمان قطعی زگیل تناسلی بیماران به کار می گیرد . ویژگی های بهترین پزشک متخصص زگیل تناسلی در تهران را از ما بپرسید. (با کلیک بر روی لینک)

سوالات متداول

تا اینجا به طور مفصل در مورد زگیل تناسلی و روشهای درمان آن با شما صحبت کردیم. حال ممکن است برای شما سوالاتی پیش آمده باشد، در ادامه به بررسی برخی از این سوالات متداول و پاسخ آن می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

 • آیا زگیل تناسلی باعث سرطان می شود؟!

زگیل تناسلی تنها در صورت می توانند زمینه ابتلا به سرطان را در فرد ایجاد کند که درمان نشود و شکل مزمن به خود بگیرد. در این صورت امکان ابتلا به سرطان های دهانه رحم و سرطان مقعد و آلت تناسلی در افراد وجود دارد.

 • درمان قطعی زگیل تناسلیجدیدترین واکسن درمان قطعی زگیل تناسلی چیست؟!

زگیل تناسلی دارای انواع گوناگونی است اما واکسن زگیل تناسلی فقط از ۴نوع ویروس و زگیل تناسلی جلوگیری می کند. اخیراً توسط یک کارخانه داروسازی آلمان واکسن جدید ساخته شده است که حدود چهار نوع دیگر از زگیل تناسلی را نیز شامل می‌شود.

 • درمان قطعی زگیل تناسلیچه سنی برای استفاده از واکسن زگیل تناسلی مناسب است؟!

بهترین زمان مناسب برای تزریق واکسن اچ پی وی یا پاپیلوما، زیر ۲۶ سال و قبل از برقراری اولین رابطه جنسی می باشد. واکسن گارداسیل معمولاً در سه نوبت به صورت تزریق عضلانی و به فاصله دو و شش ماه از واکسن اول تزریق م شود. پس از گذشت سه ماه از اولین دوز واکسن، محافظت در فرد ایجاد می شود.

 • واکسن گارداسیل بعد از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری می کند؟!

همانطور که گفتیم، زگیل تناسلی در اثر ویروس پاپیلوما ایجاد می‌شود و این واکسن نیز واکسن ویروس پاپیلوما می باشد. این واکسن اگر به موقع و قبل از آلودگی در فرد تزریق شود قطعاً از ابتلا به زگیل تناسلی در فرد جلوگیری می کند.

 • آیا احتمال ابتلا به زگیل تناسلی از طریق اپیلاسیون وجود دارد؟!

پد های موبر مخصوص اپیلاسیون یکبار مصرف هستند، اما متاسفانه در اکثر آرایشگاه ها از نظر فنون مشترک برای تمام افراد استفاده می شود. در چنین شرایطی اگر یکی از مشتریان هم زگیل تناسلی مبتلا باشد، این بیماری به افراد دیگر منتقل می شود.

 • چه تفاوتی میان تبخال تناسلی و جوش تناسلی وجود دارد؟!

جوش تناسلی یا آکنه یکی از انواع جوش های زیر پوستی در ناحیه تناسلی می باشد که معمولاً از طریق تماس جنسی منتقل نمی شود. اما طبق آن معمولاً در اثر یک عفونت ویروسی در فرد ایجاد می شود که معمولا از طریق تماس جنسی قابل انتقال می باشد.

 • آیا زگیل تناسلی باعث ایجاد مانع در بارداری خواهد شد؟!

معمولاً زگیل تناسلی باعث ناباروری در فرد نمی شود، البته در موارد  نادری ممکن است در باردار شدن فرد موثر باشد. اما زگیل تناسلی در زنان باردار خطری برای بارداری به دامان ندارد اما توصیه می شود که در خانم های مبتلا به زگیل تناسلی زایمان از نوع سزارین باشد.

 • آیا کاندوم می‌تواند از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کند؟!

علت تمایل بالای ایمنی روز به انتشار، استفاده از کاندوم قطعاً مانع انتقال وس نمی‌شود چرا که کاندوم و قد قسمت پوشاننده آن را محافظت می‌کند و بیضه و ناحیه عانه در هنگام رابطه جنسی با فرد مبتلا، ویروس آلوده می شود.

 • غیر از ارتباط جنسی راهی برای ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟؟

گاهی ویروس از طریق تماس پوست فرد آلوده نیز ممکن است منتشر شود. اما مهمترین بخش عمده ترین راه انتقال زگیل تناسلی رابطه جنسی می باشد.